51627-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster.
Referensnummer: TK 16.090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar externa tryckeritjänster efter kommunens behov av trycksaker. Exempel på trycksaker är årsredovisning, folder, broschyr och tidningar. Storformat, reklambyråtjänster, mässmaterial, skyltar, banderoller, tryck på plast/glas, dekaler, kuverttryck och profilprodukter ingår inte i denna upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22140000 Foldrar, 22150000 Broschyrer, 22210000 Tidningar, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen