Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av dagligvaror till vård- och omsorgstagare i ordinärt boende
Referensnummer: KS 2021/0253
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett ramavtal avseende beställning, plock, och leveranser av dagligvaror till vård- och omsorgstagare i ordinärt boende i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens verktyg www-eavrop.com.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsvärdet för år 2020 uppgick till cirka 5 800 000 SEK. Takvolymen för den femåriga avtalsperioden inklusive kommande prisjusteringar beräknas till
32 000 000 SEK.