Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FlerbårsAmbulans
Referensnummer: 21RS338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114121 Ambulanser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser 1st Flerbårsambulans till Region Västernorrland med option om ytterligare ett fordon.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av en flerbårsambulans samt option om ytterligare en ambulans enligt beskrivning i Krav- och prisspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen