516385-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Friidrottsutrustning – Idrottsmateriel och idrottsredskap
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIdrottsmateriel och idrottsredskap
BeskrivningUpphandlingen avser idrottsmateriel och idrottsredskap till Kristianstads kommuns skolor och idrottsanläggningar mm.
Intern identifierareKS 2024/991
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37415000 Friidrottsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelIdrottsmateriel
BeskrivningAnbudsområdet avser idrottsmateriel till skolor, förskolor och idrottsanläggningar mm.
Intern identifierareIdrottsmateriel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelIdrottsredskap
BeskrivningAnbudsområdet avser idrottsredskap till skolor, förskolor och idrottsanläggningar mm
Intern identifierareIdrottsredskap