516413-2024 - Resultat
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Vakuumkomponenter och vakuumpumpar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVakuumkomponenter och vakuumpumpar
BeskrivningVid Chalmers föreligger kontinuerligt behov av nyanskaffning och kompletteringsköp av vakuumkomponenter. Många discipliner på Chalmers, främst inom forskningen, använder vakuumkomponenter i mät- och processammanhang. Utrustningen som denna upphandling berör består av alla slag av vakuumpumpar samt tillbehör/komponenter såsom flänsar, tryckmätare ventiler o.d.
Föregående meddelande355720-2021
Intern identifierareC 2020-1626
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 42122450 Vakuumpumpar, 42124000 Delar till pumpar, kompressorer eller motorer, 42124300 Delar till luft- eller vakuumpumpar, luft- eller gaskompressorer, 42124320 Delar till vakuumpumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUpphandlingsdokument (2)