516415-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Försäljning av herrelös egendom
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brokertjänster för avyttring av begagnade fordon
Referensnummer: RS 2022-03704
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70122110 Försäljning av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende ramavtal för konsulttjänster för s k "Brokertjänster" (mäklartjänster) för försäljning (avyttring) av begagnade fordon.
Målet med upphandlingen är att ge regionen tillgång till en (1) ramavtalsleverantör som tillgodoser regionens behov av en effektiv och ekonomiskt fördelaktig försäljning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen