516480-2024 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Flyttstädning av lägenheter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttstädning av lägenheter
BeskrivningUpphandlingen avser flyttstädning av lägenheter. Exploateringsförvaltningen ger privatpersoner som står långt ifrån bostadsmarknaden möjlighet till boende i bostäder tillhörande både kommunala och offentliga hyresvärdar inom Göteborgs kommun. Om lägenheten inte flyttstädas vid avflyttning ansvarar exploateringsförvaltningen för detta. I vissa fall kan städuppdragen även omfatta tömning av bohag samt bortforsling av detta till tipp/återvinningsstation.
Intern identifierareEXF-2023-03027
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del