See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Saneringsentreprenader mark och byggnader
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av sanering av förorenad mark och byggnader.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112340 Marksanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108983:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1 år