Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Endoskopidiskdesinfektorer, Torkskåp och Kemikalier (2)
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Endoskopidiskdesinfektorer, Tork- och förvaringsskåp med kontrollerad miljö för processade värmekänsliga endoskop, Kemikalier samt service, tillbehör och reservdelar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.