Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Operationsmikroskop
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Två operationsmikroskop till ögonkliniken, Västerviks sjukhus att använda för främre segmentskirurgi
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33122000 Oftalmologisk utrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.