Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafiknämnden inbjuder intressenter att ansöka om att få kvalificera sig till upphandlingen av GIS-plattform.
Upphandlingen omfattar en gemensam GIS-plattform till trafikförvaltningen vid Region Stockholm, som kan möta verksamheternas olika behov (allt från behov från specialister till generalistanvändare samt hantering/tillhandahållande av geodata).