516521-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Försäkringar
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemförsäkring för hyresgäster
Referensnummer: 202218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att upphandla en hemförsäkringslösning för kommunala bostadsbolaget Bostads AB Mimers hyresgäster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen