51654-2021 - ResultatSverige-Helsingborg: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad av bostäder
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av bostäder.
Grönkullagatan 29, 31, 33 och 35
Drottninghög västra 3, Helsingborg
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen