Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter med Webbshop
Referensnummer: KS 2018-211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för inköp av profilprodukter via webbshop som leverantör tillhandahåller. Denna upphandling syftar till att tillgodose behovet av profilprodukter till Bodens Kommun. Upphandlingen omfattar att via en för kommunen profilerad webbshop tillhandahålla ett givet sortiment profilprodukter samt att vid behov kunna att ta fram lämpliga profilprodukter för specifika tillfällen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18530000 Presenter och priser, 22462000 Reklammaterial, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen