516745-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffebröd och enklare catering
Referensnummer: T2019-02861
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiva avrop av kaffebröd och enklare catering i form av bullar, kakor, frallor, konditorivaror och enklare förtäring så som sallader och smörgåsar till Trafikkontoret. Köp kan ske genom avhämtning i butik samt i förekommande fall genom utkörning till aviserad leveransadress. Trafikkontoret avser att teckna avtal med flertalet leverantörer inom en geografisk närhet för att ge en bred spridning och god tillgänglighet för beställare. Upphandlingen är delbar och består av tre delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15812000 Bakverk och kakor, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen