516747-2023 - ResultatSverige-Örebro: System- och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn och elevregister
Referensnummer: Ks 640/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av verksamhetssystemet för Barn och elevregister
Inledning
Intresserade anbudsgivare inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan även kallad upphandlande myndighet ("UM"), behov av IT-stöd för Barn- och elevregister med tillhörande tjänster. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på www.orebro.se.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen