516775-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Posttransport på väg
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Turbilstransporter för hjälpmedel
Referensnummer: HMN/210031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60160000 Posttransport på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Turbilstransporter av nya hjälpmedel från och till Hjälpmedelsservice till och från vårdinrättningar i Regionen och kommunförråd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen