Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Målning inomhus/underhåll
Referensnummer: 2226
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Bostaden i Umeå inbjuder till anbudslämning gällande Ramavtal på Invändiga måleriarbeten. Detaljerad information finner ni i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 75 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
NORRA DISTRIKTET
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442100 Målning, 45440000 Målning och glassättning, 45442180 Ommålning, 45442190 Färgborttagning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/12/2022Slut: 30/11/2024
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Förlängningsoption till: 2025-11-30
Förlängningsoption till: 2026-11-30
SÖDRA DISTRIKTET
Del nr: 2
ÖSTRA DISTRIKTET
Del nr: 3