516837-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Navigationsutrustning till NKS
Referensnummer: LS 2018-0654
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Navigationsutrustning till operationsverksamheten inom Nya Karolinska Solna, NKS.
Upphandlingen är indelad i två positionsgrupper;
1. Navigationsutrustning till ortopeden
2. Navigationsutrustning till ÖNH
SLL har för avsikt att köpa 2 st. Navigationsutrustningar per positionsgrupp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen