2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nytt reningsverk i Knislinge
Beskrivning: Upphandlingen avser uppförande av ett nytt reningsverk i Knislinge i Östra Göinge kommun. Befintligt reningsverk har tjänat ut och ska ersättas med ett nytt reningsverk på samma tomt. Projektet utförs som en totalentreprenad och ska vara färdigställt senast 2027-05-31.
Intern identifierare: 2023-107
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nytt reningsverk i Knislinge