51689-2023 - ResultatSverige-Höganäs: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi, Höganäs kommunkoncern
Referensnummer: 22/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Höganäs kommun, Höganäs Omsorg AB och AB Höganäshem upphandlar elenergiavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09310000 Elektricitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen