516981-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förändringsledare
Referensnummer: 21-02130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket har behov av en (1) förändringsledare för införande av nytt affärssystem och ny ekonomimodell som påverkar stora delar av Sjöfartsverkets organisation. Båda införandena behöver stöd av Förändringsledaren som planerar, förbereder, leder och följer upp förändringsarbetet.
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen