516996-2021 - ResultatSverige-Kungsbacka: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadsnätstjänster Gräventreprenad
Referensnummer: 20/157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kungsbacka kommun med avtalade leverantörer för gräventreprenader inom optoetablering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen