517002-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare Klimatsmarta resor i besöksnäringen 2020-2022
Referensnummer: 19/133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser projektledning av projektet Klimatsmarta resor i besöksnäringen – exempel från Småland och Öland, enligt beslut från Tillväxtverkets regionala fond för Småland och öarna. Projektet beskrivs i bifogad ansökan. uppdraget ingår ledning, planering, samordning, styrning, ett fåtal mindre upphandlingar, ekonomisk redovisning och återrapportering till Tillväxtverket eller liknande samt övrigt för det här projektet relevanta arbetsuppgifter. Arbetet ska ske nära dialog med Beställaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79421200 Projektutformning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen