51702-2020 - ResultatSverige-Örebro: Högstadie- och gymnasieundervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av undervisning i karaktärsämnen på Bygg- och anläggningsprogrammet
Referensnummer: Bou 3907/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande avtal på undervisning i karaktärsämnena på bygg- och anläggningsprogrammets inriktning anläggningsfordon för leverans till Örebro kommun.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Denna upphandling avser undervisning i yrkesämnen på Bygg- och anläggningsprogrammets inriktning Anläggningsfordon. Örebro kommun är huvudman och har det övergripande ansvaret för utbildningen.
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-1967 Örebro kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80212000 Yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen