Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Etableringstjänst
Referensnummer: 0356/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende tjänster kring att attrahera investeringar och etablering av verksamheter till Älvsbyns kommunen samt hjälp till befintliga företag inom kommunen att nå ut utanför kommunen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66122000 Företagsfinansiering och riskkapital, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen