517070-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Fastighetsunderhåll -Ventilation m.m / Arvika
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsunderhåll -Ventilation m.m / Arvika
BeskrivningFastighetsunderhåll- Ventilation, service, OVK, programmering, systemintegration och kanalrensning. Ramavtalet gäller inom Arvika kommun.
Intern identifierareDnr 2024-118
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Beskrivningse anbudsinbjudan
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanningsförsäkran
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelÅberopa annans kapacitet
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelInformationspris
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelArbetsledning
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelYrkesarbetare