51708-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Majornas Vux total upprustning, totalentreprenad
Referensnummer: N230-1762/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenad för totalrenovering av skola innefattande bland annat nytt ventilationssystem, nytt elsystem, ändring av viss planlösning, ytskiktsrenovering invändigt, nytt solskydd utvändigt samt utvändig renovering av tak, fasad och fönster. Skolan ingår i Göteborgs Stads bevarandeprogram.