517165-2022 - ResultatSverige-Nacka: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal drift och underhåll av byggnadsverk 2022
Referensnummer: NTN 2022/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift och underhåll av Nacka kommuns byggnadsverk. I omfattningen ingår såväl mindre avhjälpande och förebyggande underhållsåtgärder, som större planerade underhålls- och renoveringsåtgärder. Varmt välkommen att ta del av ytterligare information och underlag i upphandlingsdokumentet och bifogat material!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45221100 Anläggningsarbeten för broar, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen