517167-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: FV 2019-000200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att tillgodose Beställarens behov av hjälp vid rekrytering av tjänster inom olika kompetensområden. Upphandlingen avser fyra olika anbudsområden:
Område 1 Mellanchefer/övriga Specialister
Område 2 Branschspecialister (tjänstemän)
Område 3 Drift
Område 4 Enklare administrativa tjänster.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Anbud ska lämnas på hela uppdraget inom respektive anbudsområde.
Ramavtal kommer att tecknas med max fem leverantörer inom respektive anbudsområde.
Varje avrop inom respektive anbudsområde kommer att ske genom en förnyad konkurrensutsättning.
Beställaren förbehåller sig rätten att offentligt annonsera upphandling vid behov av specialist kompetens som ej kan erhållas av antagna leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Mellanchefer/övriga Specialister
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2 Branschspecialister (tjänstemän)
Del nr: 3 Drift
Del nr: 4 Enklare administrativa tjänster