Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell data för icke-finansiella företag
Referensnummer: 21-15109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72319000 Tillhandahållande av data
II.1.4.
Kort beskrivning
FI har tidigare köpt in Serrano Database. Vi konkurrensutästter nu denna tjänst och önskar en liknande lösning för tillgång till data för icke-finansiella företag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48463000 Programvara för statistik, 72300000 Datatjänster, 72316000 Dataanalys, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten för beskrivning av innehåll och krav på upphandlingen.