Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gynekologi 2021
Referensnummer: 20/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling enligt beskrivningarna i upphandlingsdokumenten är att erbjuda patienter specialistläkarkompetens inom gynekologi med placering centralt i Kalmar tätort. Omfattning enligt vad som anges i Bilaga Vårdavtalsmall. Vård enligt anbudet ska utgöra ett komplement till den offentligt drivna sjukvården och avse besök på öppenvårdsmottagning med ett ekonomiskt ersättningstak.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen