Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppgradering av Kommunikationplattform
Referensnummer: SLF - 00578/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32540000 Växlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitaliseringsavdelningen vid Helsingborgs stad upphandlar serviceavtal för befintlig kommunikationsplattform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32540000 Växlar, 32550000 Telefonutrustning, 32570000 Kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen