Avsikten är att upphandla ett IT-system som primärt skall användas inom äldreomsorg och hemsjukvård. Det som efterfrågas är ett planeringssystem med tid- och insatsregistrering. Systemet skall användas för att planera beslutade insatser hos kund/brukare samt tid- och insatsregistrera dessa. IT-systemet skall levereras i form av molntjänst innehållande mjukvara och hårdvara.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48611000 Programvara för databas, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen