517623-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmaterial för matdistribution
Referensnummer: KS 2022/0547
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten i samarbete med-, Linköping-, Valdemarsvik-, och Söderköpings kommuner inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande förpackningsmaterial för matdistribution.  Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 675 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 44618100 Lätta förpackningar, 39310000 Cateringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare beskrivning i upphandlingsdokumenten.