Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schakt- och lastbilstjänster samt material och tippning
Referensnummer: SBN 2022/1-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar schakt- och lastbilstjänster samt material och tippning till Täby kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 45112500 Schaktning, 60100000 Vägtransporter, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
xxxx.