517680-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd för hållbar transformation av team & organisation
Referensnummer: 21/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsultstöd för hållbar transformation av team & organisation
Upphandlingen avser konsultstöd för hållbar transformation av team & organisation. Syftet med uppdraget är att stödja Öresundskraft i det fortsatta utvecklings- och transformationsarbetet.
Uppdraget omfattar cirka 60 st ledare, både i storgrupp och uppdelade i 6-7 team och ca 400 medarbetare. Antalet kan komma att variera.
Föregående år var volymen ca 1 100 000 SEK. Anbudsgivaren kan betrakta detta som en vägledning för omfattningen. Öresundskraft lämnar ingen garanti för samma omfattning under avtalsperioden, utan omfattningen kan komma att förändras under denna period.
Avtalstiden är två (2) år med möjlighet för Öresundskraft att förlänga i upp till fyra (4) år. Avtalsstart planeras till december -21.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen