517683-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling lustgasdestruktor
Referensnummer: DS2017-1458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en lustgasdestruktor till Danderyds Sjukhus A.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen