Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem Skola
Referensnummer: UH-2017-057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Verksamhetssystem Skola. Skolförvaltningen i Härnösands kommun ska köpa in ett nytt administrativt verksamhetssystem och lärplattformar för kommunikation mellan lärare och elever/föräldrar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Administrativt system
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Verksamhetssystem Skola. Skolförvaltningen i Härnösands kommun ska köpa in ett nytt administrativt verksamhetssystem, och lärplattformar för kommunikation mellan lärare och elever/föräldrar.
Lärplattform
Del nr: 2