Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Djupfrysta produkter och mejerivaror
Referensnummer: GNU 2017/95E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15220000 Fryst fisk, fiskfiléer och övrig fisk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av djupfrysta produkter: fisk, grönsaker och grönsaksblandningar, gräddade och ogräddade skal, puréer och timbaler, mjukt bröd, glass samt mjölk och mejerivaror.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Djupfryst fisk, grönsaker, mjukt bröd, glass
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15220000 Fryst fisk, fiskfiléer och övrig fisk, 15311000 Fryst potatis, 15331170 Frysta grönsaker, 15500000 Mejeriprodukter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mjölk och mjölkprodukter
Del nr: 2