517719-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1025 Underhåll av järnvägsspår Södertälje hamn
Referensnummer: 21/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhåll av järnvägsspår Södertälje hamn
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45234000 Anläggningsarbete för järnvägar och linbanesystem, 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar, 45234116 Spåranläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen