517741-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal servicetekniker el- och mekanikarbeten samt mindre entreprenader
Referensnummer: SH2021/657
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar i första hand servicearbeten inom el- och mekanik. Servicearbeten definieras som avhjälpande- och förebyggande underhåll.
Ramavtalet omfattar även andra arbeten, utöver service, te x mer omfattande reparationer, utbyten, demontering i samband med om-, till- och
nybyggnad, inom mekanik- och smide.