2. Förfarande
Förfarande
Titel: laser for physics research
Beskrivning: This procurement procedure concerns a broadly tunable continuous-wave laser system for DESIREE (Double ElectroStatic Ion Ring ExpEriment) at Department of Physics at Stockholm university. The terms "Laser System", "Instrument" and "Equipment" are used interchangeably throughout the procurement documents.
Intern identifierare: DNR SU-402-0086-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38636100 Lasrar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38630000 Astronomiska och optiska instrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: laser for physics research