517816-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Signalljus
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal ljusteknik - Boj- och fyrlyktor
Referensnummer: 22-02108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31518000 Signalljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för lyktor till bojar och fyrar m.m.
Upphandlingsföremål
SjöV avser att teckna avtal med en leverantör per avtalsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 41 340 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bojlyktor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31518210 Stormlyktor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal som omfattar bojlyktor.
Fyrlyktor
Del nr: 2
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
Ramavtal som omfattar fyrlyktor.