517831-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Redovisning och revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunniga till de kommunala revisorerna i Falkenbergs kommun
Referensnummer: SVN2020-104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Falkenbergs kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag; Falkenbergs Stadshus AB, Falkenbergs Vatten och Renhållnings AB, Vatten och Miljö i Väst AB, Falkenberg Energi AB, Falkenberg Energihandel AB, Falkenbergs Bostadsaktiebolag, Falkenbergs Bostad Parkering AB och Destination Falkenberg AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen