The assignment concerns the planning and implementation of an international capacity development programme in support of increased investment and use of renewable energy in Sida's partner countries.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80540000 Miljöutbildning, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen