Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordningsbyggledare Angered
Referensnummer: 2083/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att utföra tjänsten Samordningsbyggledare för
Skötselentreprenader i Angered. Skötselentreprenaden avser åretruntskötsel av gator, gång- och cykelytor, skolgårdar, parkmark och trädgårdsanläggningar. Även torg och vissa fastigheter (innanför och utanför tomtgräns) omfattas. I skötsel innefattas grönyteskötsel, barmarksrenhållning samt vinterväghållning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen