Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stabiliteskontroll av belysningsstolpar
Referensnummer: UH-2018-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928510 Stolpar för gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktet omfattar att efter Norrköpings kommuns direktiv utföra stabilitetskontroll av el-och belysningsstolpar inom Norrköpings kommun. I uppdraget ingår att med regelbundna intervaller utföra dessa kontroller för att upprätthålla en god säkerhet och att förhindra att stolpar faller omkull och orsakar skador på personer och egendom.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928510 Stolpar för gatubelysning, 34928520 Lyktstolpar, 34928500 Gatubelysning, 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen