Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Måleri - Huge Bostäder AB
Referensnummer: 2019:134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal för måleriarbeten av karaktären underhållsåtgärder, hyresgästers tillval (lägenhetsmålning/tapetsering under kvarboende) och mindre projekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45432220 Tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen