51795-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm - Arlanda: Motorfordon
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lastbilar
Referensnummer: SDA 2017-01479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Lastbilar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34134100 Lastbilar med flak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen